• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku GZ

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem GZ. Jeżeli chcesz otworzyć plik GZ, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku GZ

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
GZIP Compressed Archive Format The GNU Project

Co to jest plik GZ?

Plik GZ jest plikiem archiwum skompresowanym standardowym algorytmem kompresji zip (gzip) GNU. Zawiera skompresowaną kolekcję jednego lub więcej plików i jest powszechnie używany w systemach operacyjnych Unix do kompresji plików.

Gzip jest standardowo zainstalowany w większości systemów operacyjnych Unix i jest rozpoznawany przez większość programów dekompresyjnych dla systemów Mac, Windows i Unix. Kompresja Gzip, podobnie jak pliki .ZIP, nie powinna być mylona z kompresją ZIP.

Pliki z rozszerzeniem ".Tar.Gz" lub ".Tgz" są znane jako "tarby", czyli pliki .TAR skompresowane kompresją Gzip. Pliki te muszą być najpierw rozpakowane, a następnie rozszerzone przy użyciu narzędzia TAR. Są one powszechnie stosowane w systemach Unix.

Jak otworzyć plik GZ?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku GZ jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi GZ z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem GZ którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik GZ

Inne problemy z plikiem GZ

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem GZ nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami GZ:

  • plik GZ którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku GZ z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik GZ nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku GZ
GZ do ZIP