• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku GTKRC

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem GTKRC. Jeżeli chcesz otworzyć plik GTKRC, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku GTKRC

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
GTK+ Skin Format The GTK+ Project

Co to jest plik GTKRC?

Plik ustawień używany przez GTK +, zestaw narzędzi służący do tworzenia graficznych interfejsów użytkownika. Przechowywany w formacie zwykłego tekstu i zawiera ustawienia, które ustawia wygląd składników interfejsu. Często używany do tworzenia środowiska biurowego GNOME w środowisku Linux, który wykorzystuje GTK +.

Pliki GTKRC są przechowywane jako ukryte pliki bez przedrostku nazwy pliku (eG, .Gtkrc lub .Gtkrc-2.0) lub jako plik bez rozszerzenia o nazwie gtkrc (najczęściej w systemie Windows).

GTKRC oznacza "Polecenia uruchamiania GTK".

Jak otworzyć plik GTKRC?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku GTKRC jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi GTKRC z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem GTKRC którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik GTKRC

Inne problemy z plikiem GTKRC

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem GTKRC nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami GTKRC:

  • plik GTKRC którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku GTKRC z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik GTKRC nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik