• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku GTAR

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem GTAR. Jeżeli chcesz otworzyć plik GTAR, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku GTAR

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
GNU Tar Compressed Archive Format Free Software Foundation

Co to jest plik GTAR?

Archiwum plików utworzone przy użyciu standardu GNU Tar, który został pierwotnie opracowany dla archiwów taśm. Zawiera grupę nieskompresowanych plików. Zwykle skompresowane w formacie .TGZ przy użyciu kompresji gzip .GZ.

Rozszerzenie GTAR jest rzadko używane w archiwach Tar. Zamiast tego rozszerzenie .TAR jest znacznie częściej używane.

Jak otworzyć plik GTAR?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku GTAR jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi GTAR z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem GTAR którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik GTAR

Inne problemy z plikiem GTAR

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem GTAR nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami GTAR:

  • plik GTAR którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku GTAR z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik GTAR nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik