• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku GRD

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem GRD. Jeżeli chcesz otworzyć plik GRD, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku GRD

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Adobe Photoshop Image Ready Gradient Format Adobe Systems

Co to jest plik GRD?

Plik utworzony przez program Photoshop, program do edycji zdjęć. Zawiera gradient lub wielokolorowe wypełnienie, w którym kolory stopniowo zmieniają się w inne kolory. Zwykle stosowane do rysowania obiektów lub kaflowane w tle wzorców. Służy do przechowywania i współużytkowania gradientów.

Gradienty są przeznaczone do powtarzania kolorów nawet wtedy, gdy powierzchnia gradientu powiększa się. Dlatego gradienty mogą płynnie wypełniać rysowane obiekty lub tła bez nagłych krawędzi wzrokowych. Mogą używać formatów liniowych, promieniowych, odbitych lub kątowych.

Jak otworzyć plik GRD?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku GRD jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi GRD z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem GRD którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik GRD

Inne problemy z plikiem GRD

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem GRD nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami GRD:

  • plik GRD którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku GRD z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik GRD nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik