• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku GPD

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem GPD. Jeżeli chcesz otworzyć plik GPD, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku GPD

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Microsoft Windows Universal Printer Unidrv Minidriver Format Microsoft

Co to jest plik GPD?

Plik tekstowy opisujący drukarkę do systemu operacyjnego Windows podczas drukowania za pomocą Unidrv (Universal Printer Driver). Używa języka GPD w celu opisania drukarki dostarczającej różne rodzaje informacji, w tym atrybutów drukarki, poleceń drukarki, funkcji drukarki, opcji drukarki, opisów czcionek drukarki i instrukcji warunkowych.

Wszystkie wpisy plików GPD wyglądają tak:

* EntryName: EntryValue {GPD_FileEntry, GPD_FileEntry, ...}

EntryName podąża za gwiazdką i jest zawsze predefiniowanym słowem kluczowym rozpoznanym przez parser GPD firmy Unidrv.

Przykład pliku GPD wygląda następująco:

* Funkcja: Orientacja {* Nazwa: "Orientacja" * Domyślna opcja: Portret * Opcja: Portret {* Imię: "Portret" * Komenda: CmdSelect {* Kolejność: DOC_SETUP.7 * Cmd: "& l0O"}}

Jak otworzyć plik GPD?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku GPD jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi GPD z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem GPD którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik GPD

Inne problemy z plikiem GPD

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem GPD nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami GPD:

  • plik GPD którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku GPD z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik GPD nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik