• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku GMK

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem GMK. Jeżeli chcesz otworzyć plik GMK, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku GMK

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Game Maker Project Format YoYo Games

Co to jest plik GMK?

Projekt tworzenia gier stworzony w programie Game Maker 7 lub nowszym. Zawiera kod źródłowy, ustawienia projektu i odniesienia do zasobów używanych przez projekt. Zasoby mogą obejmować spritami, dźwiękami, tłem, ścieżkami i innymi obiektami.

Pliki GMK zawierają kod źródłowy napisany w języku Game Maker (GML). Kod ten może być generowany automatycznie za pomocą funkcji przeciągnij i upuść lub może być ręcznie kodowany przez dewelopera.

Zarówno program Game Maker 7 (GM7), jak i Game Maker 8 (GM8) zapisują pliki projektu z rozszerzeniem ".Gmk". Jednak formaty plików generowane przez poszczególne wersje są nieco inne. GM8 jest wstecznie kompatybilny z plikami GMK zapisanymi przez GM7, ale pliki GMK zapisane przez GM8 nie można otworzyć z GM7. Program Game Maker 6 zapisuje pliki z rozszerzeniem .GM6.

Jak otworzyć plik GMK?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku GMK jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi GMK z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem GMK którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik GMK

Inne problemy z plikiem GMK

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem GMK nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami GMK:

  • plik GMK którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku GMK z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik GMK nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik