• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku GIM

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem GIM. Jeżeli chcesz otworzyć plik GIM, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku GIM

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Sony Playstation 3 Icon Format Sony

Co to jest plik GIM?

Obraz używany przez PlayStation Portable (PSP), przenośne urządzenie do gier stworzone przez firmę Sony. Zawiera obraz, który obsługuje 256 kolorów, 32 kolorową tabelę przeglądania i kanały alfa. Służy do przechowywania podglądów i obrazów ikon tematów i innych grafik.

Pliki GIM są powszechnie spotykane w plikach tematycznych PSP (pliki .PTF). Pliki PTF obsługują również obrazy .PNG i .TGA.

Jak otworzyć plik GIM?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku GIM jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi GIM z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem GIM którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik GIM

Inne problemy z plikiem GIM

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem GIM nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami GIM:

  • plik GIM którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku GIM z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik GIM nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik