• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku GED

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem GED. Jeżeli chcesz otworzyć plik GED, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku GED

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
GEDCOM Family History Format The LDS Church

Co to jest plik GED?

Zachowuje historię rodziny i dane o zdarzeniach genealogicznych w standardowym formacie genealogicznym GEDCOM. Zapisuje dane w formacie tekstowym ASCII, które mogą być otwierane przez różne programy genealogiczne w wielu systemach komputerowych.

GEDCOM jest skrótem dla "GEehalogical Data Communications".

Jak otworzyć plik GED?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku GED jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi GED z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem GED którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik GED

Inne problemy z plikiem GED

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem GED nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami GED:

  • plik GED którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku GED z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik GED nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik