• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku GDS

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem GDS. Jeżeli chcesz otworzyć plik GDS, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku GDS

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Graphic Data System Format Cadence Design Systems

Co to jest plik GDS?

Integrated Circuit (IC) stworzony przez różne programy CAD. Zawiera informacje o układzie układu, w tym warstwy, kształty geometryczne i etykiety tekstowe. Używany jako standardowy format wymiany między aplikacjami do projektowania układów scalonych.

Pliki GDS są tworzone w formacie GDS II, który został opracowany przez firmę Calma. Z tego powodu są one czasami określane jako strumienie Calma. Format plików GDS jest obecnie własnością Cadence Design Systems.

Jak otworzyć plik GDS?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku GDS jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi GDS z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem GDS którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik GDS

Inne problemy z plikiem GDS

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem GDS nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami GDS:

  • plik GDS którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku GDS z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik GDS nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik