• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku GDR

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem GDR. Jeżeli chcesz otworzyć plik GDR, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku GDR

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Symbian OS Bitmap Font Format N/A

Co to jest plik GDR?

Plik czcionek używany przez urządzenia Symbian OS, takie jak smartfony Nokia Series 60. Zapisuje czcionki w formacie bitmapowym. Może być przenoszony z komputera do telefonu przez Bluetooth lub USB.

Pliki czcionek GDR muszą być zapisane w katalogu "SystemFonts" na urządzeniu Symbian, aby prawidłowo działać. Po zainstalowaniu nowej czcionki urządzenie musi zostać ponownie uruchomione, aby procesy czcionek i mapy bitowej mogły rozpoznać czcionkę.

Programy Symbian OS, takie jak FileMan i FontRemover, mogą być również używane do instalowania lub usuwania plików GDR na urządzeniu Symbian.

Jak otworzyć plik GDR?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku GDR jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi GDR z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem GDR którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik GDR

Inne problemy z plikiem GDR

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem GDR nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami GDR:

  • plik GDR którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku GDR z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik GDR nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik