• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku GCX

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem GCX. Jeżeli chcesz otworzyć plik GCX, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku GCX

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Apple Grapher Graph Format Apple

Co to jest plik GCX?

Wykres 2D lub 3D utworzony za pomocą programu Grapher, programu do rysowania dołączonego do systemu Mac OS X. Może tworzyć wykresy ze standardowych, logarithmic i polarnych równań. Zawiera możliwości powiększania i animacji.

Program Grapher jest domyślnie ustawiony w folderze / Applications / Utilities.

Jak otworzyć plik GCX?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku GCX jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi GCX z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem GCX którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik GCX

Inne problemy z plikiem GCX

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem GCX nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami GCX:

  • plik GCX którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku GCX z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik GCX nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik