• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku G3D

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem G3D. Jeżeli chcesz otworzyć plik G3D, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku G3D

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
GOM ATOS 3D Scan Format GOM

Co to jest plik G3D?

Plik CAD utworzony przez optyczny skaner 3D ATOS, urządzenie, które wykorzystuje metody optyczne do cyfrowo skonstruowania geometrii obiektu rzeczywistego. Obsługuje takie dane, jak siatki i chmury punktowe. Wykorzystywane do wizualizacji i analizy wymiarowej.

Pliki G3D można przeglądać za pomocą bezpłatnego oprogramowania GOM Inspect. Wybierz plik & rarr. Importuj & rarr. Plik ... Następnie wybierz plik G3D.

Format 3D GOM jest podobny do formatu .STL (Stereolithography), ale jest bardziej kompaktowy. Oba formaty mogą przechowywać miliony punktów i mogą mieć dużą wielkość. Dlatego też do ich analizy potrzebny jest odpowiedni komputer.

Jak otworzyć plik G3D?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku G3D jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi G3D z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem G3D którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik G3D

Inne problemy z plikiem G3D

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem G3D nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami G3D:

  • plik G3D którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku G3D z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik G3D nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik