• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku FXA

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem FXA. Jeżeli chcesz otworzyć plik FXA, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku FXA

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
OC3 FaceFX Actor Format O3 Entertainment

Co to jest plik FXA?

Plik modelu 3D utworzony przy użyciu starszych wersji FaceFX, aplikacji służącej do tworzenia animacji twarzy z plików audio. Zawiera trójwymiarowe położenia kostne twarzy, węzeł i linki wykresów twarzy oraz klucze animacyjne. Często używany w grach wideo do animowania wyrazów twarzy na wirtualnych bohaterach.

Pliki FXA są przeznaczone do przechowywania tylko informacji niezbędnych do animacji. W związku z tym nie przechowują żadnych danych projektowych dotyczących FaceFX. Dzięki temu pliki są lekkie i zużywają mniej zasobów podczas odtwarzania w grze.

Animacje FaceFX są używane przez popularne gry takie jak StarCraft II: Wings of Liberty, Mass Effect 2 i Assassin's Creed 2.

Pliki FXA były używane przez FaceFX 1.0 - 1.7.X. Zostały zastąpione plikami .FACEFX w programie FaceFX 2009 i nowszych wersjach.

Jak otworzyć plik FXA?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku FXA jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi FXA z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem FXA którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik FXA

Inne problemy z plikiem FXA

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem FXA nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami FXA:

  • plik FXA którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku FXA z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik FXA nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik