• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku FODT

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem FODT. Jeżeli chcesz otworzyć plik FODT, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku FODT

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
OpenDocument Flat XML Document Format Oracle

Co to jest plik FODT?

Dokument tekstowy zapisany w formacie OpenDocument, ale przechowywany jako płaski plik XML zamiast pojemnika .ZIP używany przez pliki .ODT. Pozwala na bardziej czytelne informacje o dokumencie. Zapewnia również łatwiejszą alternatywę niż format ODT do automatycznego generowania dokumentów bez konieczności edytowania dokumentów.

Można ręcznie wygenerować plik FODT z pliku ODT przy użyciu narzędzia wiersza polecenia oowriter:

oowriter --convert-to fodt myDoc.Odt

Jak otworzyć plik FODT?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku FODT jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi FODT z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem FODT którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik FODT

Inne problemy z plikiem FODT

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem FODT nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami FODT:

  • plik FODT którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku FODT z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik FODT nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku FODT
FODT do DOC