• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku FODS

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem FODS. Jeżeli chcesz otworzyć plik FODS, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku FODS

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
OpenDocument Flat XML Spreadsheet Format Oracle

Co to jest plik FODS?

Arkusz zapisany w formacie OpenDocument, ale jest przechowywany jako płaski plik XML, a nie kontener .ZIP używany przez pliki .ODS. Zezwala na bardziej czytelne informacje o arkuszu kalkulacyjnym. Może też być łatwiejsza niż format ODS do automatycznego generowania arkuszy kalkulacyjnych bez konieczności edytowania arkusza kalkulacyjnego.

Format FODS nie jest obsługiwany przez programy arkusza kalkulacyjnego, takie jak Microsoft Excel i Corel Quattro Pro.

Jak otworzyć plik FODS?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku FODS jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi FODS z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem FODS którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik FODS

Inne problemy z plikiem FODS

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem FODS nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami FODS:

  • plik FODS którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku FODS z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik FODS nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik