• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku FIF

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem FIF. Jeżeli chcesz otworzyć plik FIF, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku FIF

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Fractal Image Format Interwoven Systems

Co to jest plik FIF?

Format plików graficznych opracowany przez MediaBin, który został przejęty przez Interwoven Systems. Przechowuje obraz z fraktali, które są mniejsze grafiki, które można powtarzać wewnątrz obrazu i zmieniać ich rozmiar, bez utraty jakości obrazu. Służy do wypełniania tekstur lub innych powtarzalnych wzorów. Służy również do tworzenia wysokiej rozdzielczości wydruków.

Pliki FIF są tworzone przy użyciu algorytmu kompresji stratnej. Algorytm identyfikuje wspólne fraktale w oryginalnym obrazie, a następnie rekonstruuje obraz przy użyciu fraktali. Umożliwia to kompresję plików FIF w stosunkach do 2500: 1.

Pliki FIF mogą być zapisywane i ładowane do programu Adobe Photoshop za pomocą wtyczki Genuine Fractals.

Jak otworzyć plik FIF?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku FIF jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi FIF z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem FIF którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik FIF

Inne problemy z plikiem FIF

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem FIF nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami FIF:

  • plik FIF którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku FIF z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik FIF nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik