• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku FDT

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem FDT. Jeżeli chcesz otworzyć plik FDT, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku FDT

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Final Draft Script Attributes Format Final Draft

Co to jest plik FDT?

Szablon utworzony przez Final Draft, aplikację służącą do tworzenia skryptów filmowych, telewizyjnych i scenicznych. Zapisuje domyślny tekst i formatowanie dokumentu w celu utworzenia nowego dokumentu .FXD Final Draft. Pozwala wielu skryptom na przyjęcie tej samej struktury.

Pliki FDT są tworzone przez Wersje końcowe wersji 5-7. Szablony wersji 8 używają rozszerzenia .FDXT.

Jak otworzyć plik FDT?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku FDT jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi FDT z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem FDT którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik FDT

Inne problemy z plikiem FDT

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem FDT nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami FDT:

  • plik FDT którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku FDT z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik FDT nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik