• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku FCP

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem FCP. Jeżeli chcesz otworzyć plik FCP, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku FCP

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Final Cut Pro Project Format Apple

Co to jest plik FCP?

Projekt edycji wideo utworzony za pomocą programu Apple Final Cut Pro lub Final Cut Express. Zawiera klipy wideo i audio zorganizowane w utworach przy użyciu osi czasu filmu. Mogą zawierać efekty wizualne, przejścia, nakładki tekstu i znaczniki rozdziałów DVD.

Pliki FCP mogą być eksportowane jako samodzielne filmy w formatach QuickTime (.MOV), MPEG (.MPG) lub w innych formatach. Projekty Final Cut mogą być eksportowane do DVD Studio Pro do tworzenia płyt DVD.

Jak otworzyć plik FCP?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku FCP jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi FCP z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem FCP którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik FCP

Inne problemy z plikiem FCP

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem FCP nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami FCP:

  • plik FCP którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku FCP z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik FCP nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik