• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku FBX

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem FBX. Jeżeli chcesz otworzyć plik FBX, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku FBX

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Autodesk FBX Interchange Format Autodesk

Co to jest plik FBX?

Rysunek 2D lub 3D zapisany w formacie FBX firmy Autodesk. Utrzymuje pełną wierność i funkcjonalność oryginalnego pliku i może być manipulowany przez wiele programów. Służy do tworzenia interoperacyjności między aplikacjami 3D.

Pliki FBX mogą być konwertowane z formatów .OBJ, .DXF, .3DS i .DAE (COLLADA) przy użyciu bezpłatnego narzędzia do konwersji FBX.

Jak otworzyć plik FBX?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku FBX jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi FBX z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem FBX którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik FBX

Inne problemy z plikiem FBX

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem FBX nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami FBX:

  • plik FBX którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku FBX z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik FBX nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik