• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku EXR

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem EXR. Jeżeli chcesz otworzyć plik EXR, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku EXR

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
OpenEXR Image Format Industrial Light & Magic

Co to jest plik EXR?

Obraz rastrowy przechowywany w formacie OpenEXR, formacie plików o wysokiej dynamice (HDR), opracowanym przez Industrial Light & Magic. Obsługuje wielowarstwowe obrazy, kompresję stratną i bezstratną oraz 16-bitowe i 32-bitowe piksele. Służy do przechowywania głębokich obrazów rastrowych w celu uzyskania wysokiej jakości grafiki. Wykorzystywane przez rastrowe programy do edycji grafiki i aplikacje obrazowe.

Jak otworzyć plik EXR?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku EXR jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi EXR z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem EXR którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik EXR

Inne problemy z plikiem EXR

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem EXR nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami EXR:

  • plik EXR którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku EXR z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik EXR nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik