• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku EXIF

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem EXIF. Jeżeli chcesz otworzyć plik EXIF, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku EXIF

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Exchangeable Image Format N/A

Co to jest plik EXIF?

Plik informacyjny zawierający metadane dotyczące obrazu zrobionego aparatem cyfrowym. Mogą zawierać informacje, takie jak model aparatu, czas otwarcia migawki, przysłona, ekspozycja, ISO, długość ogniskowej, włączanie / wyłączanie lampy błyskowej i inne informacje.

Dane EXIF ​​są zazwyczaj zawarte w tym samym pliku, co dane obrazu i często można je przeglądać w programach do edycji zdjęć, wybierając "Przeglądanie informacji" podczas przeglądania fotografii. Dlatego większość obrazów JPEG zawierających dane EXIF ​​używa standardowego rozszerzenia .JPG. Dane EXIF ​​mogą być również zapisywane w osobnym pliku z rozszerzeniem ".Exif".

Jak otworzyć plik EXIF?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku EXIF jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi EXIF z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem EXIF którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik EXIF

Inne problemy z plikiem EXIF

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem EXIF nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami EXIF:

  • plik EXIF którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku EXIF z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik EXIF nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik