• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku ESM

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem ESM. Jeżeli chcesz otworzyć plik ESM, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku ESM

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Elder Scrolls Master Format Bethesda Softworks

Co to jest plik ESM?

Plik danych gry używany przez Starszy Scrolls IV: Oblivion i Starszy Scrolls V: Pojedyncze gry na rolkach Skyrim. Zawiera różne rodzaje danych, w tym siatki 3D, tekstury, wideo, muzykę, dźwięk i dane z menu gier.

Główny plik danych, do którego odwołuje się starszy Scrolls IV: Oblivion jest o nazwie Oblivion i znajduje się w folderze OblivionData. Niestandardowe pliki ESM można wyświetlać i edytować za pomocą Zestawu tworzenia lub Zestawu Zestawów Przewijania Starszego (TesCS).

Chociaż pliki ESM są czasami zmodyfikowane do tworzenia niestandardowych modów gier, można również użyć formatu .ESP do dodawania wtyczek gry.

Jak otworzyć plik ESM?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku ESM jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi ESM z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem ESM którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik ESM

Inne problemy z plikiem ESM

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem ESM nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami ESM:

  • plik ESM którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku ESM z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik ESM nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik