• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku ERS

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem ERS. Jeżeli chcesz otworzyć plik ERS, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku ERS

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
ER Mapper Data Format ERDAS

Co to jest plik ERS?

Plik GIS utworzony przez program ER Mapper, aplikację przetwarzania obrazu wykorzystywaną do analizy obrazów geoprzestrzennych. Zawiera zwykły tekst ASCII opisujący dane rastrowe w osobnym pliku o tym samym przedrostku nazwy pliku, ale bez rozszerzenia (eG, DataSet.Ers i DataSet). Służy do przechowywania surowych i przetworzonych zestawów danych.

Jak otworzyć plik ERS?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku ERS jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi ERS z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem ERS którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik ERS

Inne problemy z plikiem ERS

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem ERS nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami ERS:

  • plik ERS którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku ERS z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik ERS nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik