• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku EPW

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem EPW. Jeżeli chcesz otworzyć plik EPW, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku EPW

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
EnergyPlus Weather Data Format U.S. Department of Energy

Co to jest plik EPW?

Plik danych pogodowych zapisany w standardowym formacie EnergyPlus. Wykorzystywane przez oprogramowanie do symulacji energii EnergyPlus, opracowane przez Departament Energii USA (DoE). Zawiera dane pogodowe, które są wykorzystywane do uruchamiania symulacji zużycia energii.

Dane o pogodzie są dostępne w formacie EnergyPlus (EPW) dla ponad 2100 lokalizacji w ponad 100 krajach.

Jak otworzyć plik EPW?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku EPW jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi EPW z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem EPW którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik EPW

Inne problemy z plikiem EPW

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem EPW nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami EPW:

  • plik EPW którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku EPW z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik EPW nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik