• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku EPUB

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem EPUB. Jeżeli chcesz otworzyć plik EPUB, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku EPUB

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Open Publication Structure EBook Format IDPF

Co to jest plik EPUB?

Plik EPUB jest cyfrowym e-bookem zapisanym w formacie EPUB, otwartym formatem XML dla książek cyfrowych i publikacji. Zapewnia standardowy format publikacji cyfrowych dla wydawców i konsumentów. Pliki EPUB można przeglądać za pomocą programów narzędziowych i urządzeń sprzętowych, takich jak Sony Reader czy Barnes & Noble Nook.

Format EPUB opiera się na trzech otwartych standardach, które są utrzymywane przez Międzynarodowe Forum Wydawnictwa Cyfrowego (IDPF).

Struktura publikacji otwartych (Open Publication Structure - OPS), definiująca znacznik treści OPF, który opisuje strukturę ebooka Open Format kontenera (OCF), który pakuje wszystkie pliki ebook w formacie skompresowanym

Wiele komercyjnych książek elektronicznych obejmuje ochronę DRM (Digital Rights Management). Pliki te można otwierać tylko na urządzeniach autoryzowanych do przeglądania e-książki.

Jak otworzyć plik EPUB?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku EPUB jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi EPUB z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem EPUB którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik EPUB

Inne problemy z plikiem EPUB

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem EPUB nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami EPUB:

  • plik EPUB którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku EPUB z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik EPUB nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku EPUB
EPUB do PDFEPUB do AZWEPUB do AZW1EPUB do DOCEPUB do DOCXEPUB do FB2EPUB do HTMLEPUB do HTMLZEPUB do INDEPUB do INDDEPUB do KF8EPUB do LITEPUB do LRFEPUB do MOBIEPUB do PAGESEPUB do PMLZEPUB do QXBEPUB do QXDEPUB do RBEPUB do RTFEPUB do TXT