• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku EPS

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem EPS. Jeżeli chcesz otworzyć plik EPS, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku EPS

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Encapsulated PostScript Format Adobe Systems

Co to jest plik EPS?

Plik EPS to plik grafiki zapisany w formacie pliku Encapsulated PostScript (EPS). Może zawierać grafiki wektorowej 2D, obrazów bitmapowych i tekstu. Pliki EPS zawierają również osadzony obraz podglądu w formacie bitmapowym.

Pliki EPS są zazwyczaj używane do zapisywania kompozycji, na przykład logo i rysunków, a także jako standardowy sposób przesyłania danych obrazu między różnymi systemami operacyjnymi. Pliki są obsługiwane przez kilka różnych programów rysowania i grafiki wektorowej. Można konwertować pliki EPS do plików .PDF, .JPG, .PNG i .TIFF w programach takich jak Illustrator, Photoshop i CorelDRAW.

Pliki EPS mogą być zapisywane jako pliki .EPSF.

Jak otworzyć plik EPS?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku EPS jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi EPS z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem EPS którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik EPS

Inne problemy z plikiem EPS

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem EPS nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami EPS:

  • plik EPS którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku EPS z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik EPS nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku EPS
EPS do JPGEPS do BMPEPS do EMZEPS do EPFEPS do INDDEPS do JP2EPS do JPEGEPS do PCXEPS do PDF