• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku ENW

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem ENW. Jeżeli chcesz otworzyć plik ENW, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku ENW

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
EndNote Citation Format Thomson Reuters

Co to jest plik ENW?

Plik importu bazy danych używany przez oprogramowanie EndNote citations management. Zawiera dane cytatu oraz informacje o schemacie, w tym dane autora, firmy, tytułu, publikacji i słów kluczowych. Używane do importowania przekazanych bibliografii.

Najnowsze wersje bibliotek EndNote eksportujących EndNote (pliki .ENL) w formatach .TXT, .RTF, .HTM i .XML niż w formacie ENW. Jednak EndNote nadal może importować pliki ENW. Biblioteki można współużytkować także za pomocą zarchiwizowanych bibliotek EndNote (plików .ENLX).

Jak otworzyć plik ENW?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku ENW jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi ENW z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem ENW którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik ENW

Inne problemy z plikiem ENW

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem ENW nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami ENW:

  • plik ENW którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku ENW z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik ENW nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku ENW
ENW do RISENW do PDF