• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku EMC

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem EMC. Jeżeli chcesz otworzyć plik EMC, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku EMC

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Striata Reader Encrypted Document Format Striata

Co to jest plik EMC?

Plik używany przez program Striata Reader, który umożliwia użytkownikom przeglądanie dokumentów zaszyfrowanych przez oprogramowanie Striata. Zawiera zaszyfrowany dokument, taki jak rachunek, list, faktura lub powiadomienie o kolekcji. Często używane przez banki i firmy zajmujące się kartami kredytowymi do wysyłania klientom dużych ilości generowanych przez system oświadczeń. Używane także przez eBilling.

Podczas tworzenia plików EMC oprogramowanie Striata zawiera trzydziesty algorytm szyfrowania DES w celu zapewnienia integralności i poufności informacji. Pliki EMC są często odszyfrowywane przy użyciu udostępnionego tajnego hasła, na przykład odpowiedzi na pytanie lub hasło.

Pliki EMC są często wysyłane zbiorczo przez e-mail do klientów na raz. Jest to przydatne dla firm, które chcą przeprowadzać proces partii i dostarczają deklaracje elektroniczne. Otrzymując załącznik do pliku EMC w wiadomości e-mail, można ją otworzyć za pomocą aplikacji Striata Reader.

Jak otworzyć plik EMC?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku EMC jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi EMC z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem EMC którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik EMC

Inne problemy z plikiem EMC

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem EMC nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami EMC:

  • plik EMC którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku EMC z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik EMC nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik