• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku ELC

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem ELC. Jeżeli chcesz otworzyć plik ELC, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku ELC

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Emacs Compiled Lisp Format The GNU Project

Co to jest plik ELC?

Skompilowany plik Lisp utworzony przez Emacs, konfigurowalny edytor tekstowy. Wygenerowane ze standardowego pliku Lisp (.EL) przy użyciu kompilatora bajtowego Emacsa. Może zawierać ustawienia konfiguracji programu Emacs lub może zapewnić dodatkowe funkcje programu.

Aby skompilować plik EL, wpisz następujące polecenie w programie Emacs:

bajt-kompilacja-plik "nazwa_pliku.El"

Upewnij się, że zastąpi "nazwa_pliku.El" plikiem Lisp, który chcesz skompilować. Kompilator wygeneruje skompilowaną wersję pliku o tej samej nazwie i rozszerzeniu ".Elc".

Skompilowane pliki można ładować i uruchamiać szybciej niż zwykłe pliki Lisp. Dlatego większość rozszerzeń programu Emacs są zapisywane jako skompilowane pliki ELC.

Jak otworzyć plik ELC?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku ELC jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi ELC z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem ELC którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik ELC

Inne problemy z plikiem ELC

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem ELC nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami ELC:

  • plik ELC którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku ELC z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik ELC nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik