• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku EFW

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem EFW. Jeżeli chcesz otworzyć plik EFW, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku EFW

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Renamed Zip Or Executable Format Computer Associates

Co to jest plik EFW?

Skompresowany plik .ZIP lub wykonywalny plik .EXE, którego nazwa CA Security Center została zmieniona, ma rozszerzenie ".Efw". Zazwyczaj dotyczy załączników poczty e-mail zeskanowanych przez oprogramowanie antywirusowe firmy Computer Associates (CA).

Można otwierać pliki zip EFW, zmieniając rozszerzenie pliku na ".Zip" i otwierając plik przy użyciu narzędzia do dekompresji, takiego jak WinZip lub Stuffit Expander. Pliki wykonywalne mogą być uruchamiane bezpośrednio, zmieniając rozszerzenie pliku na ".Exe" i otwierając plik.

Nie otwieraj załączników wiadomości e-mail nieznanych z niezaufanych źródeł, ponieważ mogą zawierać wirusy lub inne złośliwe programy.

Możesz zapobiec tworzeniu plików EFW, tymczasowo wyłączając oprogramowanie antywirusowe podczas pobierania uzasadnionych plików zipami lub wykonywalnych.

Jak otworzyć plik EFW?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku EFW jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi EFW z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem EFW którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik EFW

Inne problemy z plikiem EFW

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem EFW nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami EFW:

  • plik EFW którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku EFW z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik EFW nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik