• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku EDX

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem EDX. Jeżeli chcesz otworzyć plik EDX, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku EDX

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
EDraw Max Drawing Format EdrawSoft

Co to jest plik EDX?

Plik EDX to diagram utworzony przez Edraw Max, profesjonalną aplikację diagramową. Zawiera schemat, który zawiera kształty wykresów, strzałki i tekst. Pliki EDX zostały zastąpione plikami .EDDX, które również są używane do przechowywania diagramów, ale są mniejsze.

Niektóre kategorie szablonów obejmują inżynieria, plany podłogowe, mapy, oprogramowanie, diagram internetowy i sieć. W każdej z tych kategorii możesz wybrać określony szablon, który chcesz użyć.

Aby utworzyć plik EDX, musisz najpierw otworzyć szablon, który ma być używany. Możesz to zrobić otwierając Edraw Max, a następnie w nowej karcie po lewej stronie możesz wybrać "Kategorie szablonów", a następnie wybierz jedną z "szablonów". Po otwarciu szablonu przejdź do pliku i rarr. Zapisz jako .... Po otwarciu programu Edraw Max można otworzyć różne pliki EDX i będą wyświetlane jako karty w programie.

Skompresowaną wersją tego pliku jest rozszerzenie .EDXZ.

Jak otworzyć plik EDX?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku EDX jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi EDX z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem EDX którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik EDX

Inne problemy z plikiem EDX

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem EDX nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami EDX:

  • plik EDX którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku EDX z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik EDX nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik