• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku EDMX

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem EDMX. Jeżeli chcesz otworzyć plik EDMX, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku EDMX

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Microsoft Visual Studio Entity Data Model Format Microsoft

Co to jest plik EDMX?

Plik modelu danych utworzony przez składnik produktu Model danych jednostki danych programu Microsoft Visual Studio. Przechowuje schemat bazy danych, w tym jednostki (eG, tabele baz danych), ich pola i ich relacje (eG, jeden do jednego i jeden do wielu).

Pliki EDMX są używane do generowania schematów baz danych SQL Server. Zawierają one trzy pliki metadanych: 1) plik CSDL, 2) plik definicji schematu przechowywania plików (SSDL), 3) plik MSL (ang. Language mapping specification language).

Aby utworzyć pliki EDMX, potrzebna jest wersja Visual Studio, która zawiera projektant modelu danych jednostki danych ADO.NET.

Jak otworzyć plik EDMX?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku EDMX jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi EDMX z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem EDMX którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik EDMX

Inne problemy z plikiem EDMX

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem EDMX nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami EDMX:

  • plik EDMX którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku EDMX z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik EDMX nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik