• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku EDGE

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem EDGE. Jeżeli chcesz otworzyć plik EDGE, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku EDGE

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Adobe Edge Animation Project Format Adobe Systems

Co to jest plik EDGE?

Projekt HTML stworzony przez firmę Adobe Edge, program służący do tworzenia animacji internetowych za pomocą HTML / HTML5, JavaScript i CSS. Zapisano w formacie zwykłego tekstu i zapisano wieloetapową linię czasu dla animowania elementów strony internetowej. Używa jQuery (biblioteki JavaScript) do włączania animacji. Może być używany jako alternatywa do tworzenia stron internetowych z użyciem Flasha.

Po zapisaniu projektu krawędzi faktycznie zapisujesz plik HTML. Plik EDGE jest tworzony podczas procesu zapisu wraz z plikami HTML, JavaScript i CSS oraz katalogiem o nazwie edge_includes, zawierającym biblioteki JavaScript dla animacji internetowej. Po otwarciu pliku EDGE otwiera stronę sieci Web (plik .HTML) oraz linię czasu animacji do edycji.

Edge różni się od innych produktów firmy Adobe, ponieważ nie tworzy animowanej zawartości sieci Web przy użyciu technologii Flash firmy Adobe. Zamiast tego używa standardowych technologii internetowych, takich jak HTML5, CSS3 i JavaScript.

Edge Animate, następca Edge, używa rozszerzenia .AN zamiast projektów rozszerzenia ".Edge". Od listopada 2015 r. Firma Edge Animate nie jest już aktywnie rozwijana.

Jak otworzyć plik EDGE?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku EDGE jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi EDGE z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem EDGE którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik EDGE

Inne problemy z plikiem EDGE

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem EDGE nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami EDGE:

  • plik EDGE którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku EDGE z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik EDGE nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik