• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku EDG

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem EDG. Jeżeli chcesz otworzyć plik EDG, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku EDG

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
EDGE Diagrammer Diagram Format Pacestar Software

Co to jest plik EDG?

Diagram stworzony przez firmę Edge Diagrammer, narzędzie służące do tworzenia diagramów technicznych, prezentacji i innych typów. Przechowuje układ rysunków, a także bloki, strzałki i etykiety tekstowe. Może być używany do różnych typów diagramów, w tym schematów działań, wykresów organizacyjnych, diagramów sieciowych i diagramów blokowych.

Edge Diagrammer może eksportować rysunki do kilku różnych formatów plików, w tym .WMF, .EMF, .BMP, .JPG, .PNG, .TIF i .GIF.

Jak otworzyć plik EDG?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku EDG jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi EDG z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem EDG którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik EDG

Inne problemy z plikiem EDG

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem EDG nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami EDG:

  • plik EDG którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku EDG z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik EDG nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić