• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku EDB

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem EDB. Jeżeli chcesz otworzyć plik EDB, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku EDB

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Exchange Information Store Database Microsoft

Co to jest plik EDB?

Baza danych utworzona przez firmę Microsoft Exchange Server. Służy jako główne repozytorium danych skrzynki pocztowej zapisanych przez Exchange. Zapewnia zarówno przetwarzanie, jak i przechowywane wiadomości spoza SMTP. Sformatowany przy użyciu struktury b-drzewa, która zawiera węzeł najwyższego poziomu i wiele węzłów podrzędnych.

Priv1.Edb i Pub1.Edb to główne pliki EDB używane do magazynu informacji Exchange. Każdy z nich ma odpowiedni plik .STM zawierający wiadomości SMTP.

Jak otworzyć plik EDB?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku EDB jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi EDB z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem EDB którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik EDB

Inne problemy z plikiem EDB

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem EDB nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami EDB:

  • plik EDB którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku EDB z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik EDB nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik