• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku ECC

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem ECC. Jeżeli chcesz otworzyć plik ECC, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku ECC

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Dvdisaster Error-correction Format dvdisaster

Co to jest plik ECC?

Plik danych utworzony przez dvdisaster, program służący do odzyskiwania błędów w płytach CD, DVD i Blu-ray. Przechowywa dane na potrzeby odtwarzania nieodtwarzalnych sektorów na dysku. Wymaga dysku bez dysku lub obrazu dysku .ISO, aby wygenerować dane korekcji błędów.

Pliki ECC są używane do zabezpieczania danych na dyskach w czasie, ponieważ dyski optyczne mają ograniczoną żywotność. Należy pamiętać, że pliki ECC muszą być generowane z wolnych od błędów dysków, a następnie mogą być używane do poprawiania dysków z błędami w późniejszym czasie.

Jak otworzyć plik ECC?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku ECC jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi ECC z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem ECC którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik ECC

Inne problemy z plikiem ECC

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem ECC nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami ECC:

  • plik ECC którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku ECC z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik ECC nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik