• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku EAZ

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem EAZ. Jeżeli chcesz otworzyć plik EAZ, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku EAZ

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
ArcGIS Explorer Add-in Format ESRI

Co to jest plik EAZ?

Plik dodatkowy używany przez ArcGIS Explorer, darmową aplikację ESRI służącą do zwiedzania, wizualizacji i udostępniania map. Zapewnia skompresowane archiwum plików, zawierające plik XML, skompilowany kod i pliki wspomagające dodatek. Służy do rozszerzania podstawowej funkcjonalności oprogramowania, przechowując nowe przyciski, zamykane okna i inne rozszerzenia.

Pliki EAZ mogą zostać utworzone przy użyciu pakietu ArcGIS Explorer SDK. Są kompresowane przy użyciu kompresji Zip. Plik Addins.Xml znajduje się w katalogu głównym archiwum i opisuje dostosowania zawarte w pliku.

Dodatki ArcGIS Explorer znajdują się w następujących katalogach: Windows XP : [użytkownik] Application DataESRIArcGIS ExplorerAddIns Windows Vista i 7 : [użytkownik] AppDataRoamingESRIArcGIS ExplorerAddIns ArcGIS Explorer SDK wymaga programu Microsoft Visual Studio. Należy jednak sprawdzić, czy pakiet SDK obsługuje Twoją wersję programu Visual Studio.

Jak otworzyć plik EAZ?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku EAZ jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi EAZ z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem EAZ którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik EAZ

Inne problemy z plikiem EAZ

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem EAZ nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami EAZ:

  • plik EAZ którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku EAZ z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik EAZ nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik