• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku E01

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem E01. Jeżeli chcesz otworzyć plik E01, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku E01

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
EnCase Forensic Image Format Guidance Software

Co to jest plik E01?

Plik obrazu dysku Forensics utworzony przez EnCase, aplikację oprogramowania kryminalistycznego. Zapisuje dokładną kopię zawartości wyodrębnionej z dysku urządzenia podmiotowego. Może być montowany i czytany przez EnCase lub inny program, który obsługuje format E01.

Pliki E01 służą do przechowywania poufnych informacji w przypadku cyfrowej kryminalistyki, bezpieczeństwa cybernetycznego i e-odkrywania. Mogą być wykorzystane w niektórych sądowych ustawieniach do przechowywania i prezentowania cyfrowych dowodów.

Jak otworzyć plik E01?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku E01 jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi E01 z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem E01 którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik E01

Inne problemy z plikiem E01

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem E01 nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami E01:

  • plik E01 którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku E01 z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik E01 nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku E01
E01 do ARJ