• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku DX

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem DX. Jeżeli chcesz otworzyć plik DX, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku DX

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
DEC WPS/DX Text Format N/A

Co to jest plik DX?

Plik DX to dokument utworzony przez DEC WPS Plus, program do edytowania tekstu w systemie DOS. Zawiera dokument zapisany w zwykłym tekście. Pliki DX można otwierać dowolnym edytorem tekstowym.

Pliki DX są bardzo rzadkie, ponieważ program DEC WPS Plus używany do ich tworzenia nie jest już używany, z wyjątkiem kilku hobbystów komputerowych. Jeśli musisz otworzyć plik DX, możesz użyć edytora tekstu.

DEC WPS oznacza system przetwarzania tekstowego firmy Digital Equipment Corporation.

Jak otworzyć plik DX?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku DX jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi DX z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem DX którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik DX

Inne problemy z plikiem DX

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem DX nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami DX:

  • plik DX którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku DX z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik DX nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik