• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku DWL

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem DWL. Jeżeli chcesz otworzyć plik DWL, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku DWL

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
AutoCAD Drawing Database Format Locking Information Format IMSI

Co to jest plik DWL?

Plik blokady utworzony przez TurboCAD, program służący do projektowania projektów 2D i 3D. Zapisuje informacje o blokadzie, gdy w programie zostanie otwarty rysunek (plik .TCW). Służy do zapobiegania jednoczesnemu dostępowi do rysunku, co może spowodować uszkodzenie pliku.

TurboCAD tworzy pliki DWL po otwarciu pliku rysunku. Są automatycznie usuwane, gdy rysunek jest zamknięty.

Jak otworzyć plik DWL?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku DWL jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi DWL z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem DWL którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik DWL

Inne problemy z plikiem DWL

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem DWL nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami DWL:

  • plik DWL którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku DWL z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik DWL nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik