• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku DWG

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem DWG. Jeżeli chcesz otworzyć plik DWG, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku DWG

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
AutoCAD Drawing Format Autodesk

Co to jest plik DWG?

Plik DWG jest bazą danych rysunków 2D lub 3D utworzonych w programie AutoCAD, profesjonalnym programie CAD. Zawiera dane wektorowe i metadane, które opisują zawartość pliku. Pliki DWG są powiązane z plikami .DXF, które są wersjami plików DWG w formacie ASCII.

Pliki DWG można wyświetlać w systemie Windows przy użyciu darmowego programu DWG TrueView firmy Autodesk. Mogą być również otwierane przez inne aplikacje innych firm, które obsługują format DWG.

Kilka wariantów formatu DWG zostało opublikowanych przez program AutoCAD. Od 2000 roku wprowadzono formaty DWG 2000, DWG 2004, DWG 2007, DWG 2010 i DWG 2013. Mimo że te formaty są podobne, ich struktury plików są nieco inne. Dlatego programy CAD innych firm mogą być otwarte niektóre pliki DWG, ale nie inne.

Jak otworzyć plik DWG?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku DWG jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi DWG z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem DWG którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik DWG

Inne problemy z plikiem DWG

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem DWG nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami DWG:

  • plik DWG którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku DWG z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik DWG nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku DWG
DWG do PRTDWG do 3DSDWG do AIDWG do ASCDWG do ASMDWG do DXFDWG do EMZDWG do PDFDWG do PLTDWG do PSDWG do SATDWG do SCMDWG do SVGDWG do SVGZDWG do TC2DWG do TC3DWG do TCMDWG do TCWDWG do TCXDWG do VDADWG do VRLDWG do VRMLDWG do W2DDWG do W3DDWG do WRZDWG do XPR