• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku DVR

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem DVR. Jeżeli chcesz otworzyć plik DVR, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku DVR

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Microsoft Windows XP Media Center Recorded Television Format Microsoft

Co to jest plik DVR?

Plik wideo utworzony przez program Windows Media Center, który umożliwia nagrywanie i odtwarzanie programów telewizyjnych. Zawiera informacje o programie telewizyjnym, nagrywany czas i sam film. Zapisuje zakodowany plik wideo w formacie MPEG-2. Służy do oglądania nagranych programów telewizyjnych.

Zarejestrowany program Windows Media Center częściej używa rozszerzenia .DVR-MS.

Jak otworzyć plik DVR?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku DVR jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi DVR z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem DVR którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik DVR

Inne problemy z plikiem DVR

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem DVR nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami DVR:

  • plik DVR którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku DVR z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik DVR nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku DVR
DVR do DVR-MSDVR do AVIDVR do M2TSDVR do MTS