• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku DTD

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem DTD. Jeżeli chcesz otworzyć plik DTD, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku DTD

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Document Type Definition Format N/A

Co to jest plik DTD?

Plik DTD to plik tekstowy określający elementy i atrybuty używane w dokumencie XML, SGML, HTML lub XHTML. Może również określać kolejność i zagnieżdżanie elementów i ich atrybutów. Pliki DTD są powszechnie cytowane na stronach internetowych przy użyciu adresu URL.

Pliki DTD są również używane do sprawdzania, czy plik reprezentuje prawidłowy dokument. Na przykład przed analizą pliku XML program może najpierw zweryfikować deklaracje znaczników przy użyciu pliku DTD, aby upewnić się, że XML można przetestować prawidłowo.

Jak otworzyć plik DTD?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku DTD jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi DTD z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem DTD którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik DTD

Inne problemy z plikiem DTD

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem DTD nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami DTD:

  • plik DTD którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku DTD z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik DTD nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik