• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku DSN

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem DSN. Jeżeli chcesz otworzyć plik DSN, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku DSN

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Microsoft Database Source Name And Settings Format N/A

Co to jest plik DSN?

Plik używany przez różne programy klienckie bazy danych do łączenia się z bazą danych. Opisuje właściwości, takie jak nazwa i katalog źródłowy danych, sterownik połączenia, adres serwera, identyfikator użytkownika i hasło. Sterowniki ODBC używane do łączenia się z określoną bazą danych, na przykład z bazą danych SQL Server lub Microsoft Access.

Pliki DSN są zwykle przechowywane w plikach tekstowych. Jednak niektóre programy bazy danych klientów korzystają z wpisów w rejestrze systemu Windows zamiast plików DSN.

Do tworzenia plików DSN można używać programu ODBC Data Source Administrator wchodzącego w skład systemu Windows. Można go znaleźć w Panelu sterowania systemu Windows w obszarze Narzędzia administracyjne lub w menu Start, wybierając Programy i rarr. Narzędzia administracyjne & rarr. Źródła danych (ODBC).

Jak otworzyć plik DSN?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku DSN jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi DSN z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem DSN którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik DSN

Inne problemy z plikiem DSN

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem DSN nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami DSN:

  • plik DSN którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku DSN z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik DSN nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik