• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku DS_STORE

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem DS_STORE. Jeżeli chcesz otworzyć plik DS_STORE, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku DS_STORE

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Macintosh OS X Folder Information Format Apple

Co to jest plik DS_STORE?

Plik DS_STORE zawiera preferencje wyświetlania katalogu w systemie MacOS (Mac OS X). Przechowywa informacje dotyczące lokalizacji okna, rozmiaru okna, wybranej opcji widoku (ikona, lista lub kolumna) oraz układu ikony w oknie.

Pliki DS_STORE są zazwyczaj niewidoczne, ale mogą być widoczne podczas kopiowania przez sieć, skopiowane do komputera z systemem Windows lub przywracane z kopii zapasowej. Plik DS_STORE może zostać usunięty z folderu bez wpływu na żadne dane wewnątrz folderu. Jeśli plik DS_STORE zostanie usunięty, folder zostanie otwarty przy użyciu domyślnych ustawień widoku Findera.

DS oznacza "Usługi biurkowe".

Jak otworzyć plik DS_STORE?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku DS_STORE jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi DS_STORE z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem DS_STORE którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik DS_STORE

Inne problemy z plikiem DS_STORE

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem DS_STORE nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami DS_STORE:

  • plik DS_STORE którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku DS_STORE z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik DS_STORE nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik