• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku DRV

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem DRV. Jeżeli chcesz otworzyć plik DRV, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku DRV

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Microsoft Windows Device Driver N/A

Co to jest plik DRV?

Plik DRV to plik sterownika używany przez systemy operacyjne Windows do łączenia się i komunikacji z urządzeniami sprzętowymi (zarówno zewnętrznymi, jak i wewnętrznymi). Zawiera polecenia i parametry, w jaki sposób urządzenie i system operacyjny komunikują się razem. Pliki DRV są również używane do instalowania sterownika urządzenia na komputerze.

Nie otwieraj nieznanego pliku DRV, ponieważ wiadomo, że zawierają one wirusy.

Jak otworzyć plik DRV?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku DRV jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi DRV z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem DRV którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik DRV

Inne problemy z plikiem DRV

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem DRV nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami DRV:

  • plik DRV którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku DRV z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik DRV nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik