• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku DRPM

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem DRPM. Jeżeli chcesz otworzyć plik DRPM, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku DRPM

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Delta RPM Format The Fedora Project

Co to jest plik DRPM?

Plik używany przez systemy operacyjne Linux do instalowania oprogramowania. Podobny do pliku .RPM, ale jest znacznie mniejszy w rozmiarze pliku, ponieważ zawiera tylko pliki wymagane od zainstalowania pakietu wcześniejszych pakietów RPM.

Pakiety RPM są używane przez menedżerów oprogramowania, takich jak wtyczka Presto dla yum firmy Fedora. Gdy ta wtyczka pobiera plik DRPM, używa on już istniejących informacji o pakietach RPM w systemie, a także pliku DRPM w celu zrekonstruowania pełnego RPM. Używając tej metody, pliki już w lokalnym systemie nie muszą być ponownie pobierane.

Jak otworzyć plik DRPM?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku DRPM jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi DRPM z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem DRPM którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik DRPM

Inne problemy z plikiem DRPM

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem DRPM nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami DRPM:

  • plik DRPM którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku DRPM z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik DRPM nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik