• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku DRL

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem DRL. Jeżeli chcesz otworzyć plik DRL, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku DRL

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Gerber Drill Rack Format N/A

Co to jest plik DRL?

Zawiera dane wiertła do produkcji płytki drukowanej (PCB) w oparciu o standard specyfikacji Gerbera. Zawiera dane o narzędziach wiertniczych i rozmiarach wierteł stosowanych podczas tworzenia płyty.

Pliki z szynami wiertniczymi Gerber są również nazywane "plikami wiertła Excellon".

Podstawowe dane projektowe i produkcyjne PCB są przechowywane w pliku GBR.

Jak otworzyć plik DRL?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku DRL jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi DRL z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem DRL którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik DRL

Inne problemy z plikiem DRL

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem DRL nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami DRL:

  • plik DRL którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku DRL z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik DRL nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik