• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku DRF

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem DRF. Jeżeli chcesz otworzyć plik DRF, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku DRF

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
3D Studio Max Scene Format Autodesk

Co to jest plik DRF?

Plik Discender Render Format (DRF) utworzony przez VIZ Render, program dołączony do starszych wersji architektury Autodesk. Zapisuje renderowany obraz budynków lub innych modelowanych struktur. Może być otwarty w 3ds Max, ale może zostać utworzony tylko przez VIZ Render.

Po otwarciu pliku DRF w programie 3ds Max musisz zapisać go jako plik .MAX, ponieważ zapisywanie plików DRF nie jest obsługiwane.

Jak otworzyć plik DRF?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku DRF jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi DRF z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem DRF którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik DRF

Inne problemy z plikiem DRF

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem DRF nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami DRF:

  • plik DRF którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku DRF z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik DRF nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik