• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku DREAM

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem DREAM. Jeżeli chcesz otworzyć plik DREAM, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku DREAM

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
DreamMaker Animated Wallpaper Format Stardock

Co to jest plik DREAM?

Plik utworzony przez DreamMaker, program służący do tworzenia animowanych tapet pulpitu w systemie Windows. Zawiera treść odtwarzania wideo oraz ustawienia wyzwalanych efektów wizualnych. Zwiększa wrażenie użytkowników na komputerach stacjonarnych.

Pliki DREAM mogą być użyte do zapętlonych animacji wideo, niskich zasobów lub dynamicznie generowanej zawartości 3D. Są one po raz pierwszy tworzone w programie DreamMaker i mogą być uruchamiane w systemie Windows XP, Windows Vista i Windows 7 przy użyciu programu DeskScapes.

Pliki DREAM są przechowywane w instalacji DeskScapes wraz z odpowiednim plikiem wideo .WMV. Pliki WMV są zapisywane w folderze "Wyodrębnione dane" w ramach instalacji DeskScapes.

Jak otworzyć plik DREAM?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku DREAM jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi DREAM z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem DREAM którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik DREAM

Inne problemy z plikiem DREAM

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem DREAM nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami DREAM:

  • plik DREAM którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku DREAM z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik DREAM nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik